Jdi na obsah Jdi na menu
 


Budeme mať v Malackách tartanovú dráhu!

To, o čom sme len snívali, by sa malo stať skutočnosťou. Na našej škole by mala byť tartanová dráha! Mesto Malacky nám odsúhlasilo pred pár mesiacmi dotáciu dva milióny na tartan, ktorá bola viazaná na tri milióny, ktoré nám malo prideliť ministerstvo školstva. Tak sme čakali, či sa tak stane a pravdupovediac, veľmi som v to neveril. Ale sen sa stal skutočnosťou, keď mi pán Ozorák oznámil, že prostriedky na tartanovú dráhu nám boli odsúhlasené! Raz v jednom príspevku napísal Albert Sofian, že snívame o tom, že raz sa o našej škole nebude hovoriť ako o športovej, ale že aj ako športová bude skutočne vyzerať. A stačilo na to pár mesiacov a sen sa stáva realitou. Telocvičňa cez prázdniny dostala nový šat , na posilňovňu máme vyčlenených 150 000 Sk a ideme z nej spraviť naozaj posilňovňu a nielen sklad náradia s pár činkami a k tomu tartanová dráha! Len máloktorá škola na Slovensku, ak vôbec nejaká, sa môže pýšiť takýmito podmienkami pre šport! A to máme pred sebou ešte kopec roboty, o ktorej sa nechcem ani zmieňovať, aby som to nezakríkol. A potom niekto hovorí, že v dnešnej dobe sa nič nedá robiť. Určite dá, len treba chcieť. Keď som začínal so športom a bol by som na škole s takýmito podmienkami, bol by som býval v siedmom nebi. Som rád, že keď už nie ako pretekár, ale ako tréner budem môcť trénovať zverencov v takých podmienkach, aké by mali byť, ak chce niekto dosiahnuť vrcholové výkony.

                     Handl Vladimír

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

iwa - to je faaaajn

ahoj to je prosto super aj ja som etletka a som z lucenca...a aj nam teraz spravili tartan je to vyborne

Rado - Kde by sme boli?

No to je perfektné.Škoda,že vývoj sa nedal urýchliť a aj my sme mohli niečo z toho používať.Môžeme len závidieť.Na druhú stranu je to prísľubom ďalších úspechov a spôsob dosiahnuť vyššie méty.Tak nech sa darí.
RH

Petr FILIP, tréner - tartanová dráha

Na SOV som prostredníctvom pani Mračnovej videl schválený dekret na 3 000 000,- Sk pre ZŠ Záhorácka Malacky. Prostriedky sú viazané na rekonštrukciu školského ihriska - atletickej dráhy. Ta iformácie je už oficiálna!!! Takže tešme sa na nový, ešte úspešnejší bežecký povrch :-)

slovenský zvaz žien - dddddddd

výsledky ste mali ajdoteraz a neišlo to? čo spraví jedna ženská ruka na škole!!