ZŠ Záhorácka Malacky na M-SR základných škôl v atletike vybojovala tretie miesto

22. 6. 2014

ZŠ Záhorácka Malacky  na M-SR základných škôl v atletike vybojovala tretie miesto

Úspešný rok majú za sebou žiaci športových tried na ZŠ Záhorácka Malacky. Táto škola má zameranie na atletiku a volejbal a tri družstvá zo štyroch postúpili na majstrovstvá Slovenska základných škôl.  Družstvo dievčat a chlapcov v atletike a družstvo chlapcov vo volejbale. V Trnave ich čakali súperi, ktorí riadne preverili ich schopnosti. Najlepšie sa darilo dievčatám, ktoré obsadili tretie miesto. Učiteľom a trénerom Filipovi a Handlovi sa tento rok podarilo zostaviť družstvo, ktoré nemalo medzi sebou atlétky, ktoré by vynikali, ale všetkých desať atlétok podalo priemerné výkony, ktoré im v konečnom súčte stačilo na výborné tretie miesto. Škoda nečakaných výpadkov, ktoré spôsobili, že dievčatám ušlo druhé miesto o pár bodov.  Na prvú Nitru tento rok dievčatá nemali, ale okrem jednej deviatačky sú v družstve siedmačky a ôsmačky, takže na budúci rok budú dievčatá útočiť na titul Majstra Slovenska. Chlapci-atléti, obsadili ôsme miesto, hlavne kvôli absenciám kľúčových atlétov, ktorí sa ospravedlnili pre zranenia. Dokonca jedna absencia bola bez ospravedlnenia a to by sa stať u športovca, pre ktorého by malo byť cťou a záväzkom reprezentovať svoju školu na najvýznamnejšom slovenskom podujatí, stať nemalo. Na majstrovstvá Slovenska sa prebojovali aj dvaja jednotlivci z malackého okresu, ktorí prišli vynikajúco pripravení a vybojovali si tituly majstrov Slovenska základných škôl pre rok 2014. Z Malaciek zo ZŠ Dr. Dérera si  vybojovala postup Sarah Richterová v hode kriketkou. Dievča, ktoré má neuveriteľný švih v ruke a ktorú výborne pripravila pani učiteľka Róšová,  ukázalo, že v Malackách sa rodia stále nové talenty. Ako jediná prehodila hranicu 70 metrov a výkonom 70,45m si vybojovala titul. Je to výkon, ktorý ani v tomto, ani v minulom roku žiadna žiačka na Slovensku nedokázala hodiť. Výborne si viedol žiak ZŠ Závod Marcel Žilavý, ktorý má len 14 rokov, ale v atletickom svete ho už odborníci začali registrovať. Na majstrovstvách štartoval v behu na 60m a v skoku do diaľky. Na 60-ke si vybojoval tretie miesto v čase 7,41s,  v skoku do diaľky bojoval o prvenstvo do posledného pokusu. Až v tom sa mu podarilo trafiť pokus podľa predstáv a doletel na značku 620cm, čo mu zabezpečilo prvé miesto.  Školská atletika v okrese Malacky má veľmi dobrú úroveň a najlepších zastrešuje Atletický klub AC Malacky. Doslova boom zažíva ZŠ Závod, ktorá produkuje atlétov ako na bežiacom páse. Baňovičová sa prebojovala na majstrovstvá sveta juniorov, Žilavý je niekoľkonásobný majster Slovenska, Martinusová je medailistka.  Vynikajúco pracujú s deťmi na ZŠ Štúrova Malacky, či v  Sološnici. Toto sú školy, ktoré s AC Malacky najlepšie spolupracujú a veríme, že táto spolupráca bude pokračovať aj v budúcnosti a pre atletiku sa zapália aj ostatné školy v okrese.

Na M-SR sa predstavili aj volejbalisti ZŠ Záhorácka, ktorí obsadili ôsme miesto.

Všetkým športovcom gratulujeme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu škôl nášho okresu.