Žiacke atlétky zo Záhoria sa blysli kvalitnými výkonmi

16. 2. 2012

Bratislava (10. 2.). Počas piatkových atletických pretekov v bratislavskej hale Elán s názvom Brána k olympiáde sa zrodilo niekoľko zaujímavých výsledkov. Súťaže sa zúčastnili i pretekári popredných atletických klubov zo Záhoria.
dsc_6339.jpgAtléti z Malaciek, Holíča a Borského Mikuláša pravidelne využívajú možnosť halových pretekov na dolaďovanie formy pred hlavnou sezónou. Piatkové súťaže boli určené len mládežníckym pretekárom od najmladších žiakov až po juniorov. Z najzvučnejších mien záhoráckych atlétov sa pozornosť upierala k štartu Marca Adriena Drozdu (na fotografii) na 500 m. Účastník minuloročného olympijského festivalu EYOF v Turecku finišoval na tejto trati tesne druhý za Matúšom Talánom v čase 1:08,82 min. Zaujímavý súboj v skoku do výšky obstarali dvaja pretekári z Holíča. Minuloročný dorastenecký reprezentant Adam Votruba a junior Dominik Pavka si podelili štvrté miesto výkonom 189 cm. Taktiež vo vrhu guľou dorastencov sa presadili Holíčania. Na druhom mieste skončil výkonom 14,74 m Kornel Ivičič a štvrtú priečku obsadil Samuel Gorta najlepším pokusom za 13,37 m. Sklamaný bol po finálových behoch na 60 m dorastenec Richard Jurovatý z AC Malacky, ktorého diskvalifikovali za predčasné vybehnutie z blokov. Žiak Michal Mecháček (AC Malacky) v rovnakej disciplíne opäť bežal pod hranicou 7,80 s a dosiahol v rozbehu i finále totožný čas 7,75 s. Trojskokanskú súťaž bez problémov vyhral Malačan Martin Koch v drese Slávie UK Bratislava, najdlhší pokus meral 14,23 m. Štafeta chlapcov AC Malacky, zložená z dorastencov Riga a  Jurovatého, žiaka Mecháčka a juniora Drozdu finišovala druhá za kvartetom Slávie ŠŠ Trenčín časom 1:40,27 min.
chropovska-azb-1.jpgMedzi dievčatami štartovala taktiež účastníčka minuloročných hier EYOF, juniorka Eliška Chvílová na 200 metrov, ale sklamala výkonom 27,91 s. V trojskokanskej súťaži chýbali malackej juniorke Veronike Harculovej dva centimetre na Maďarku Szabóovú, jej najdlhší pokus bol dlhý 11,62 m. Zaujali protagonistky žiackej kategórie. V skoku do diaľky predviedla kvalitný pokus výkonom 454 cm Martina Chropovská (na fotografii) z Malaciek, ktorá sa v konkurencii starších pretekárok umiestnila na siedmom mieste. V behoch na 60 a 200 metrov si zdarne počínala Melánie Beňková z MŠK Borský Mikuláš. Najmä na dvojstovke sa jej meno dostalo medzi podstatne staršie pretekárky, čas 28,51 s na dvanásťročnú pretekárku je hodný povšimnutia. V minulom roku bol najlepší výkon na 200 metrov (žiačky túto majú túto trať len doplnkovo, majstrovská vzdialenosť je 150 m, pozn.) v podaní Bratislavčanky Bučičovej 28,58 s. V skoku do výšky si osobné maximum vylepšila ďalšia mladšia žiačka z B. Mikuláša Monika Zavilinská, ktorá prekonala latku vo výške 144 cm.
TK AC
Vybrané výsledky:

Chlapci. 60 m: 1. Cseresznyés (Maďarsko) 7,04 s, ... 24. DROZDA (AC
Malacky) 7,70 s (v rozbehu 7,76 s), 27. MECHÁČEK (AC Malacky) 7,75 s
(v rozb. 7,75 s) , 32. RIGÓ (AC Malacky) 7,83 s (v rozb. 7,71 s) a O.
MARENČÍK (Junior Holíč) 7,83 s (v rozb. 7,82 s), 34. KOLLÁR (Holíč)
7,84 s (v rozb. 7,85 s), JUROVATÝ (AC Malacky) diskvalifikovaný (v
rozbehu 7,52 s). 200 m: 1. Csuhai (Maďarsko) 22,55 s, ... 16. MARENČÍK
25,22 s. 300 m: 1. Mucska (ŠŠ Trenčín) 37,25 s, ... 9. MECHÁČEK 43,53
s. 500 m: 1. Ma. Talán (Trenčín) 1:08,51 min, 2. DROZDA 1:08,82 min.,
3. MARENČÍK 1:13,28 min. 1000 m: 1. Mi. Talán (Trenčín) 2:46,03 min,
... 5. CIMERMAN (AC Malacky) 2:59,18 min, 9. HORVÁTH (AC Malacky)
3:10, 94 min. Trojskok: 1. KOCH (Slávia UK Bratislava) 14,23 m. Výška:
1. Jankovics (Maď.) 194 cm, ... 4. VOTRUBA a PAVKA (obaja Holíč) 189
cm. Guľa (5 kg): 1. Daňo (Stavbár Nitra) 14,84 m, 2. IVIČIČ (Holíč)
14,74 m, 4. GORTA (Holíč) 13,37 m. Štafeta 4x200 m: 1. Trenčín 1:36,06
min, 2. AC MALACKY (Rigó, Mecháček, Drozda, Jurovatý) 1:40,27 min.,
... 6. JUNIOR HOLÍČ (Kollár, Sládek, Hollý, Chen) 1:47,68 min.

Dievčatá. 60 m: 1. Mokrášová (Spartak Dubnica n. V.) 7,86 s, ..., 30.
ZIKOVÁ (AC Malacky) 8,68 s (v rozb. 8,76 s), 33. BEŇKOVÁ (MŠK B.
Mikuláš) 8,77 s (v rozb. 8,76 s), 37. CHROPOVSKÁ (AC Malacky) 8,83 s
(v rozb. 8,76 s), 38. ŽABKOVÁ (B. Mikuláš) 8,87 s. (v rozb. 8,83 s).
200 m: 1. Kellerová (Maď.) 25,77 s, ... 16. CHVÍLOVÁ (AC Malacky)
27,91 s, 20. HARCULOVÁ (Slávia UK) 28,34 s, 22. BEŇKOVÁ 28,51 s. 300
m: 1. Mokrášová 40,00 s, ... 10. BLAŽÍČKOVÁ (AC Malacky) 49,30 s. 500
m: 1. VAŇKOVÁ (Holíč) 1:37,96 min. 600 m: 1. Barthaová (Maď.) 1:38,96
min, ... 13. ZAVILINSKÁ (B. Mikuláš) 2:04,88 min. 800 m: 1. Vácziová
(Maď.) 2:16,48 min, ... 12. JURÁČKOVÁ (Holíč) 2:36,86 min. Diaľka: 1.
Szabóová (Maď.) 544 cm, ... 7. CHROPOVSKÁ 454 cm. Troskok: 1. Szabóová
11,64 m, 2. HARCULOVÁ 11,62 m. Výška: 1. Hajnalková (Maď.) 164 cm, ... 9. ZAVILINSKÁ 144 cm. Štafeta 4x200 m: 1. Trenčín 1:50,94 min, ... 3. AC MALACKY (Karšayová, Zváčová, Ziková, Chvílová) 1:58,16 min.