Výsledky AC Malacky v hale 2022 zo štatistického pohľadu

20. 3. 2022
article preview

Majstrovstvami Slovenska vo viacbojoch skončila halová atletická sezóna na Slovensku. Náš klub Atletický klub AC Malacky si viedol úspešne a na majstrovstvách Slovenska od mladšieho žiactva po dospelých si vybojoval celkovo 22 medailí!  Z toho šesť zlatých, osem strieborných a osem bronzových. Je to jeden z najlepších halových výsledkov v histórii malackej atletiky, ktorá začala v roku 1992.  Najväčšou mierou sa o zbierku medailí zaslúžila dorastenka Rebecca Slezáková, ktorá vybojovala šesť zlatých a jednu striebornú medailu. Žiak Adam Boškovič si vybojoval tri strieborné a jednu bronzovú medailu. Takže sa stal po Rebecce náš najúspešnejší zberateľ medailí. Výkonnostne však našou druhou najlepšou  atlétkou je dorastenka Tereza Beňová, ktorá si z haly odniesla jednu striebornú a dve bronzové medaily. Jej výkony však boli obdivuhodné a je jednou z adeptiek na účasť na majstrovstvách Európy do 16 rokov, ktoré sa budú v roku 2022 konať v Banskej Bystrici. Na ME do 17 rokov si už v hale vybojovala účasť Rebecca Slezáková. Dve strieborné medaily si vybehal mladší žiak Matias Michalovič. Jednu striebornú a jednu bronzovú medailu si vybojovali staršia žiačka Hanka Zálesňáková, starší žiak Alex Houndjo a mladšia žiačka Regina Slezáková. Celkovo sa o medailovú zbierku zaslúžilo 12 našich pretekárok a pretekárov. Samozrejme veľa ďalších atlétov obsadilo finálové priečky a aj tí, ktorí sa nedostali do prvej desiatky, bojovali zo všetkých síl a ďakujeme im za to, že AC Malacky je klub, ktorý robí dobre meno Malackám a Záhoriu na atletických kolbištiach.

Teraz nás čaká dva a pol mesiaca kondičnej prípravy, aby sme sa čo najlepšie pripravili na hlavnú sezónu, ktorá sa začne začiatkom mája.