Veľká cena Holíča - výsledky

12. 9. 2020
article preview

Dnes /sobota 12.9.2020/ som sa vybral  do Holíča na bežecké preteky O veľkú cenu Holíča.  Hoci sa dnes konal už 28. ročník, ja som na týchto pretekoch ešte nebol, aj keď som o nich veľa počul, takže  som prichádzal do neznáma. Pozitívne je,  že v Holíči atletika stále žije a to je dobre.   Preteky prebehli v areáli nádherného holíčskeho zámku, ktorý komunisti  riadne zdevastovali, takže obnova síce prebieha, ale samozrejme pomaly, keďže peniaze chýbajú.  Môj  prvý dojem po príchode bol pozitívny, počasie nádherne, prostredie skvelé, takže som sa mohol v pokoji sústrediť na napínavé bežecké súboje.  Treba na začiatok povedať, že Holíčania sa nedohodli s usporiadateľmi Moravsko-slovenského bežeckého pohára,  s chlapcami z Hodonína, takže všetky technické veci okolo si zabezpečovali vo svojej réžii.  Nuž a treba jednoznačne povedať, že moderátor Pavel Bíla chýbal, pretože za mikrofónom bol človek, ktorý atletike zjavne nerozumel a bolo to počuť.  Dobrý moderátor dá aj slabšiemu behu šmrnc.  V tomto prípade to boli kvalitné preteky, ktoré tento šmrnc nemali.  Účastníkov bolo neúrekom, v hlavnej kategórii bolo 147 štartujúcich a v detských kategóriách 179 pretekárov, takže celkovo 326 účastníkov.  Nuž a spolu s rodičmi to bola riadna masa.   Časomieru zabezpečili chlapci z Nitry, ktorí to zvládli so cťou, aj keď pri tej trme-vrme som sa bál, že sa položia. Ale sú to profesionáli. Ono to nie je jednoduché merať  toľko kategórií pri  ctižiadostivých rodičoch, ktorí  sa k  pretekom stavajú niekedy tak, že sa človeku rozum zastavuje.

Nuž a nesmieme zabudnúť, že nad všetkým, čo sa dnes v Holíči dialo, dohliadal nestor holíčskej atletiky Rudolf Roučka, dnes už osemdesiatnik, ktorý má energie na rozdávanie.   Dúfajme, že mu to nadšenie vydrží ešte roky a do Holíča sa budeme radi vracať.

V hlavnom behu na 8895m zvíťazil Čudrnák Peter z Kvetoslavova v čase 29:32min. Medzi ženami na polovičnej trati dobehla na prvom mieste Kadlecová Jana z Hodonína v čase 18:15min.