Vedomostná súťaž o olympizme 2007

8. 6. 2007

ŽIACI Z MALACIEK V DUCHU KALOKAGATIE VÍŤAZNE

Vedomostná súťaž o olympizme 2007

Úspešnou reprezentáciou družstiev žiakov dvoch malackých škôl sa skončilo krajské kolo celoslovenskej postupovej vedomostnej súťaže o olympizme 2007, ktorá sa dňa 28. mája konala v Bratislave.

Najlepšie znalosti preukázali žiaci družstva zo ZŠ, M. Olšovského, Kláštorné nám. 1, Malacky, v zložení, Kristína Opolcerová, Tereza Kralovičová a Tomáš Gelinger, ktorým sa pod vedením Mgr. Márie Húšťavovej podarilo v tejto vedomostnej súťaži zvíťaziť. Rozhodujúci bodový náskok získali už v úvodnom kole otvorených otázok. Družstvo zo ZŠ, Záhorácka 95, Malacky, v zložení, Denisa Veselská, Alica Mackovichová a Patrik Kudoláni, obsadilo druhé miesto, len 6 bodov za víťazmi a 10 bodov pred žiakmi ZŠ, Vazovova  z Bratislavy.

Na odovzdávaní cien najlepším trom družstvám sa podieľali seniorskí hokejový reprezentanti SR, hráči HC Slovan Bratislava, spoločne s podpredsedníčkou SOV  pani Dr. Máriou Mračnovou, ktorá súčasne predsedala súťažnej komisii.