V Radošovciach sa utekalo k vinohradom

15. 8. 2021
article preview

V sobotu 14.8. 2021 sa konal v Radošovciach už 14. ročník Behu k Radošovským vinohradom. Bolo  to zároveň aj  štvrté podujatie Grand Prix Záhoria.  Na štart hlavného behu na 10 km sa postavilo 53 pretekárov a v behu na 5 km bolo 41 štartujúcich. Na desiatke zvíťazil  Soural Lukáš z VSK UNI BRNO za 37:19,11 min.  Na 5 kilometrovej trati  zvíťazila medzi ženami Hrajnohová Simona z Jablonice.  Simonu však predbehol veterán nad 70 rokov Bartál Lubomír z BK Hodonín, ktorý dosiahol čas 20:12,68 min. V takomto veku je to obdivuhodný výkon na 5 km.

V detských kategóriách sa na štart postavilo 126 štartujúcich, čo je vzhľadom na prebiehajúce prázdniny a teplé počasie veľmi slušný počet.  Z domácich Radošoviec sa na štart postavilo 19 detí, čo je potešujúce.  V kategórii dospelých utekalo 9 domácich a to je taktiež chvályhodné.

Aj v Radošovciach sa v detských kategóriách odohrával súboj medzi Záhoráckym Fénixom a Myjavou.  Zo 14. kategórií zvíťazili Myjaváci v piatich a Fénix v štyroch. Nuž a v najmladšej kategórii do štyroch  rokov si už štvrté víťazstvo za sebou zaknihoval Kotvan Alex z Hasiči Letničie.

V kategórii jundor, čo sú štartujúci do 19 rokov,  medzi chlapcami zvíťazil Húlka Alex z ŠK Jablonica a medzi dievčatami Michalovičová Timea z Fenixu. Mládež utekala 1 kilometer a časy víťazov sú 3:07min a 4:21min.

5. kolo GPZ sa uskutoční v Senici - Prietrž a to 28.8.2021 pod názvom Beh vďaky. Štartuje sa na pravé poludnie o 12.00 hod.  detskými kategóriami.

Výsledky:21 - MSBP 2021 - BEH K RADOŠOVSKÝM VINOHRADOM - výsledky.pdf