V Dojči sa behala deviatka

1. 5. 2022
article preview

V sobotu 30.4.2022 sa uskutočnili v obci Dojč bežecké preteky s názvom Dojčanská "9". Bol to druhý ročník a tieto preteky veľmi dobre zapadli do súťaže  MSBP. Tento rok organizátorom prialo počasie, takže spokojnosť bola maximálna. Počasie sa odrazilo aj na účasti, kedže si prišlo zabehať 292 pretekárov. Z toho bolo prekvapujúco až 175 detí. Najviac ich prišlo z detskej organizácie Záhorácky Fénix, ktorých bolo cez 50. V minulých ročníkoch sa  bežci z tejto organizácie umiestňovali na popredných priečkach. Platilo to aj v tomto ročníku, avšak na päty im šlapú deti z Myjavy a Starej Turej, kde sa behom začína dariť. A to je len dobre, že na bežecké preteky prichádzajú deti z oblastí, kde atletika dlhé roky absentovala. Treba podotknúť, že atletike sa na Záhorí nedarí tak, ako by sa mohlo, vzhľadom na vynikajúce podmienky, ktoré sú v tomto regióne hlavne pre behy. Aktívne záhorácke kluby sú v posledných rokoch len v Malackách, Skalici a Holíči. Veríme, že sa tento stav časdom zmení a na atletických pretekoch budeme stretávať záhorácke kluby vo väčšej miere. A k tomu možno dopomôžu aj súťaže MSBP.

V Dojči tentokrát hlavnú kategóriu na 9 km vyhral Alexander Jablokov z Beháme.sk  v čase 32:30min. Medzi ženami na 6 km zvíťazila Hastíková Jarmila z Veselí nad Moravou v čase 25:19,45min.

No a zaujímavý údaj je, že na štart sa postavilo až 20 domácich pretekárov, čo často nebyva zvykom. A to sa pri každom behu cení. Pretože je vždy smutné, keď nejaká obec zorganizuje preteky a vlastní chýbajú. Dojč však nie je tento prípad a držíme im palce pri organizovaní ďalších ročníkov.

Daľšie kolo sa uskutoční 7.5. na Morave a bude to Rohatecká desítka.

Výsledky:Dojč 9