Jdi na obsah Jdi na menu
 


Týždeň v atletike v kocke očami AC 3

 Hlavná atletická sezóna je na začiatku, nuž a my sa budeme snažiť každý týždeň  vyhodnotiť našimi očami. Najprv tú našu, malackú, potom značrieme trocha do slovenskej a ak nás niečo zaujme vo svete, tak sa pozrieme aj tam.  

Nuž a tento týždeň bol taký rôznofarebný.  Najprv sa Ekipa vybrala do Třinca. V sobotu.  A Tréner Jakub Valachovič prišiel odtiaľ riadne sklamaný. Cesta dlhá, výsledky žiadne. Nuž aj taký je trénerský chlebíček.  V sobotu zažil náš klub aj svetlú stránku.  V Plaveckom Štvrtku na Mravenčárskej míle sa to našimi deťmi len tak hemžilo.  87 detí z nášho klubu, k tomu kopec rodičov, známych, fanúšikov. Štadión v Plaveckom Štvrtku sa na chvíľu premenil na štadión AC.  Geniálne. Neviem, či sa nájde na Slovensku ešte klub, ktorý pritiahne na preteky toľko drobizgu.  A to sme ešte neboli v plnej zostave. Stovka by padla. Nuž nabudúce. 

A v nedeľu sme sa vybrali na Mladú Gardu na kolo extraligy. Tam boli vložené preteky žiakov na 150m a tiež sa to tam hemžilo našimi oranžovými dresmi.  Najvýraznejší výkon dosiahla asi Niki Brandisová 20,04s. A to v sobotu utekala na Mravenčárskej míle 3 km. A pritom zablúdila, takže si to o pár sto metrov nadbehla. V nedeľu mala tuhé nohy, ale to jej nebránilo bežať ako o dušu. Ak sa niekto čuduje, že šprintéri deň pred pretekmi chodia behať štreky, nuž to je náš recept ako na rýchlosť.

A na Slovensku začala sezóna extraligou v Bratislave na Mladej Garde.  Kto čakal, že sa naša liga šibnutím čarovného prútika premení na galapredstavenie, nech ešte pár rôčikov čaká. Zatiaľ taká klasika. Ani prepadák, ani výstavná skriňa. Nitra v našej atletike kraľuje, teda čo sa týka družstiev. Aj to patrí k atletike. Družstvá. Nie je to základ, ale s ligou zle, bez ligy ešte horšie.  Verme tomuto pokusu. Nuž čo inšie nám ostáva.  Ešte že máme tých Čechov a tam si zapretekáme pre peniaze, pre výkony a pre česť. Ukážme tým Čechúňom, že na to máme. A doma? Aj tam, ale to už len tak na druhej koľaji, veď načo doma si tretry drať.

A vo svete?

Tam to ide ako na bežiacom páse. Výkon za výkonom, míting za mítingom. Mňa teda zaujala Kendra Harrisonová na krátkych prekážkach.  12,47s je super čas aj keď je to svetová rekordérka.  A v guli Ryan Crouser a jeho 22,67m. Guliari sa na začiatku sezóny riadne rozhádzali a videl by som to aj na sveťák, ale guliari vždy hádžu ďaleko na začiatku, tak uvidíme.  A Samba v Šanghaji dlhé ploty za 47,27s.  Treba si pozrieť jeho beh. Neskutočne ľahko v závere pridáva, natiahne krok, jednoducho, kto na to má, ten sa s tým hrá. Bodka.

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář