Štukovej najlepší tohtoročný čas

8. 2. 2010

V bratislavskej atletickej hale Elán boli cez víkend na programe oblastné majstrovstvá – v sobotu Majstrovstvá Moravy a Sliezska a v nedeľu Majstrovstvá Západoslovenského atletického zväzu. Hoci atléti AC Malacky regionálne patria pod Bratislavský atletický zväz, dostali možnosť zúčastniť sa na oboch podujatiach. Ich výsledky sa síce nebrali do úvahy v celkovom poradí, ale započítali sa do atletických tabuliek. Pre väčšinu atlétov bol teda víkend (6. – 7. február) poslednou previerkou pred sériou halových majstrovstiev SR.

ObrazekV sobotu 6. februára sa z AC Malacky postavili na štartovú čiaru len dve pretekárky – seniorské reprezentantky Alexandra Štuková a Barbora Šimková. Prvá menovaná štartovala vo svojej obligátnej disciplíne, v behu na 400 metrov a svoj výkon pretavila do tohtoročného osobného i slovenského halového maxima – 55, 98 s. Najlepšia pretekárka z Moravy, druhá v cieli Pavla Hřivnová z Brna, zaznamenala čas len 57, 60 s.

Zvíťazila i B. Šimková, keď na 200 metrovej trati nenašla premožiteľku. Dosiahla výkon 25, 49 s a o stotinu zdolala rovnakú súperku, akú mala na štvorstovke A. Štuková – P. Hřivnovú. Tá sa stala majsterkou Moravy a Sliezska.

Obe naše pretekárky si otestujú svoje sily ešte 16. februára na halových pretekoch vo Viedni a potom ich už čaká zimný vrchol sezóny – seniorské halové majstrovstvá Slovenska 27. a 28. februára.