Štuková prvá na Cene Slovenska, rekordy nepadli

10. 7. 2010

Na atletickom mítingu Cena Slovenska, ktorý sa konal 7. júla v Bratislave, štartovala i trojica atlétov AC Malacky Alexandra Štuková, Ján Beňa a Marco Adrien Drozda.  Individuálne prvenstvo na 400 m si vybojovala A. štuková. Boj s časmi bol pre našich pretekárov, až na výkon J. Beňu na 200 m, neúspešný. Silný vietor buď brzdil alebo naopak pomáhal k výkonom až neregulárnym spôsobom.

ObrazekNiekdajší prestížny míting Cena Slovenska, kde štartovali v minulosti atléti svetového rangu, sa zúžil na slovenskú konkurenciu. Podujatie je súčasťou seriálu Grand Prix Slovensko. Na bratislavských Pasienkoch fúkal miestami nárazový vietor až do 5 metrov za sekundu. Alexandra Štuková (na fotografii) na ženskej štvorstovke síce bez problémov zvíťazila pred dvojicou Klúčarová (Olympia Košice) a Ivanková (Dubnica nad Váhom), ale boj o kvalitný čas vyznel pre našu pretekárku neúspešne. K  víťazstvu stačil aj výkon 55, 83 s, pričom pod nekvalitný čas sa isto podpísal i vietor na úvodnej rovinke. Osobný rekord drží Štuková spred štyroch rokov z Grécka - 54, 09 s. Taktiež o osobný rekord sa chcel pokúsiť na rovnakej trati medzi mužmi Ján Beňa (na fotografii). V cieli finišoval bok po boku s Dušanom Páleníkom z Nitry a až kamera musela rozhodnúť o poradí. ObrazekBeňa i Páleník dosiahli zhodný výkon  49, 71 s, čo znamená, že boj s časom náš pretekár prehral. Osobný rekord na 400 metrovej trati drží z minulého roka z Dubnice nad Váhom (49, 36 s), ktorý vyrovnal tento rok na seniorskom šampionáte v Nitre. Maximum si však vylepšil náš pretekár v behu na 200 metrov, kde sa zlepšil o 9 stotín na 23, 01 s. Taktiež čas, znamenajúci nový osobný rekord dosiahol aj dorastenec Marco Adrien Drozda na 200 metrov. Keďže však počas behu fúkal silný vietor do chrbta (+2, 4 m/s), nebol tento výkon uznaný. Doterajší osobný rekord Drozdu na dvojstovke je 24, 64 s. Náš dorastenec ešte nastúpil v behu na 400 metrov, kde skončil medzi mužmi siedmy v čase 52, 70 s.

TKAC

Výsledky (Cena Slovenska – Bratislava): Muži – 200 m: 1. F. Klvaňa (AK Kroměříž) 21, 15 s, ... 10. J. Beňa (AC Malacky) 23, 01 s – OR, ... 16. M. Drozda (AC Malacky) 23, 89 s. 400 m: 1. D. Páleník (Stavbár Nitra) 49, 71 s, 2. J. Beňa (AC Malacky) 49, 71 s, ... 7. M. Drozda (AC Malacky) 52, 70 s. Ženy – 400 m: 1. A. Štuková (AC Malacky) 55, 83 s.