Rebecca Slezáková s dvoma víťazstvami na medzištátnom stretnutí

29. 6. 2022
article preview

Maďarsko Székesfehérvár

Streda 29.6.2022

Dnes sa konalo v maďarskom stoličnom meste Székesfehérvár atletické štvorstretnutie dorastu Česko - Maďarsko - Slovensko - Slovinsko.  Vo farbách Slovenska sa predstavili aj dve členky nášho klubu AC Malacky -  Tereza Beňová a Rebecca Slezáková. Dievčatá si vybojovali účasť na dorasteneckých majstrovstvách Európy a v Maďarsku mali potvrdiť stúpajúcu formu pred odletom do Izraela, kde sa ME budú konať už budúci týždeň. A dievčatám vyšiel štart parádne. Hlavne Rebecca sa predstavila vo výbornej forme a oba štarty v behu na 100m prekážok a 400m prekážok pretavila vo víťazstvá. V behu na 400m prekážok si vylepšila osobný rekord až o sekundu a časom 1:00,36min finišovala na prvom mieste tesne pred domácou pretekárkou. A to v konkurencii pretekárok z Česka a Maďarska nie je vôbec jednoduchá záležitosť, pretože tieto krajiny sú atleticky ďaleko pred nami. Podobný kúsok sa podaril Rebecce aj v behu na 100m prekážok, keď zvíťazila v čase 14,05s.  Pretekalo sa vo veternom počasí a dievčatám  fúkal protivietor o sile 3,5m za sekundu.  Okrem Rebecci dosiahli slovenské nádeje už len dve víťazstvá, takže aj z tohto pohľadu treba brať vystúpenie Rebecci v pozitívnom svetle.

tere.jpegDarilo sa aj Tereze Beňovej, našej druhej zástupkyni. V behu na  100m obsadila štvrté miesto v čase 12,55s. Šprintérkam vial protivietor o sile 3,1m/s. Aj v behu na 200m obsadila štvrté miesto v čase 25,34s pri protivetre 2,5m/s. V každej disciplíne súťažili dvaja zástupcovia z jednej krajiny, takže dve štvrté miesta našej šprintérky majú svoju kvalitu.

Dievčatá sa po návrate z Maďarska pobalia a v piatok odlietajú do Izraela, kde budú absolvovať svoj krst na medzinárodnom podujatí takého formátu, akým sú majstrovstvá Európy. Dievčatám budeme držať palce!