Rebecca Slezáková, Tereza Beňová a Michal Nehyba na stupňoch víťazov

20. 6. 2021
article preview

Druhý deň majstrovstiev Slovenska dorastu v Košiciach nám zlato „necinklo“, ale medaily naša mládež vybojovala. Najväčšie očakávania sme mali v behu na 400m prekážok, kde sme sa nádejali, že Rebecca Slezáková sa pobije o titul s jej najväčšou súperkou Rebekou Žibritovou z Nových Zámkov. Tá však prišla na majstrovstvá skvele pripravená a nedala našej Rebecce šancu.  Zabehla dobrý čas 1:02,50min. Rebecca dosiahla čas 1:05,08min, čo jej vynieslo druhú priečku. V tomto behu sme mali ešte jedno zastúpenie. Vrabčeková Laura dobehla na slušnom siedmom mieste v čase 1:12,21min.

terka.jpgSo záujmom sme čakali finále na 200m dorasteniek, kde v rozbehu dobre vyzerala naša Tereza Beňová. Už postup do finále bol pre našu pretekárku úspech vzhľadom na konkurenciu, ktorá sa na tejto trati zišla. Tam utekala vynikajúco a dobehla na treťom mieste. Toto bolo asi najpríjemnejšie prekvapenie z tábora AC, pretože s touto medailou sme vôbec nepočítali. V behu na 200 metrov štartovala aj Timea Morávková, ktorá obsadila 24. miesto v čase 27,84s.

michal.jpgV behu na 400m prekážok chlapcov sme mali tiež želiezko v ohni. Michal Nehyba si viedol veľmi dobre a dobehol na treťom mieste v čase 57,60s.

Ivan Sedlák v behu na 200m na 15.mieste v čase 24,63s. Viac sa mu darilo v behu na 400m prekážok, kde dobehol ôsmy za 1:05,34s.

Nuž a na záver sme netrpezlivo čakali na dievčenskú štafetu, 4x100,200,300,400m. Dúfali sme, že naše dievčatá sa pobijú o stupne víťazov, ale nedočkali sme sa. Dievčatá skončili na piatom mieste. Nuž, dva dni pretekania zobralo našim dievčatám veľa síl a na konci to už jednoducho nešlo. Ale aj to je šport.

My sme radi, že aj v nedeľu bolo o našom klube počuť a v záplave kvalitných výsledkov sa naši členovia nestratili.

Všetkým gratulujeme k vzornej reprezentácii Atletického klubu AC Malacky a tešíme sa na ďalšie preteky.