Prvý štart do halovej sezóny

1. 12. 2008

Začína sa rozbiehať i halová sezóna a i my sme sa zapojili do tohto kolotoča. V bratislavskej hale Elán sa zišlo na treťom kole súťaže Za atletikou do haly Elán obrovské množstvo súťažiacich. Usporiadatelia mali čo robiť, aby nápor zvládlli a celkom sa im to podarilo. Veď iba rozbehov na 60m museli zvládnuť 62! A to dá veru riadnu fušku, pretože niektorí súťažiaci zakľakli do ozajstných štartových blokov prvýkrát v živote a pokazených štartov bolo neúrekom. Pozrime sa, ako sa darilo našim pretekárom. Tentokrát sme vyslali len žiakov našej školy, pretože tí starší začnú pretekať až neskôr. Najviac sa darilo Monike Baňovičovej, ktorá s prehľadom zvíťazila v behu na 60m časom 8,24 a nenašla premožiteľku v žiadnej kategórii. Jediný náš starší zástupca bol Michal Rúžek, ktorý zvíťazil v behu na 400 m dorastencov v čase 1:17,19min. V behu na 60m obsadil časom 7,61s tretie miesto. Šprintérky si tiež vyskúšali 60m a medzi staršími žiačkami obsadila Eliška Chvílová druhé miesto v čase 8,45s, štvrtá dobehla Claudia Hladíková -  8,57s a šiesta Veronika Harculová - 8,64s.. Dobré časy dosiahli tiež mladšie žiačky Kavečankyová - 8,84s a Palková - 8,90s. Medzi najmladšími žiačkami pútala pozornosť Karolinka Zváčová, ktorá zvíťazila v behu na 400m v čase 1:19,27min. Jej spolužiak Svetozár Rúžička preukázal tiež veľký talent a v behu na 400m dobehol v čase 1:17,19min na štvrtom mieste. Dominika Dacková obsadila v skoku do výšky druhé miesto výkonom 140cm a Veronika Hruščová vo vrhu guľou obsadila tretie miesto výkonom 9,94m. Podrobnejšie výsledky nájdete na stránke www.atletba.sk