Prvé preteky halovej sezóny

14. 1. 2007

V sobotu sa v bratislavskej hale Elán konali úvodné preteky halovej sezóny - otvorené majstrovstvá západoslovenskej oblasti. Náš klub tieto preteky nemal vo svojom programe, i napriek tomu som zobral dve žiačky, Hladíkovú a Harculovú a dvoch mužov, Valachoviča a Moravčíka, aby si otestovali svoju výkonnosť. Pozornosť vzbudzovala hlavne účasť Moravčíka, ktorý bol pred piatimi rokmi veľký talent slovenskej atletiky, potom však prestal trénovať a po rokoch sa pokúša o návrat. Vybral si trať 400m, kde dosiahol čas 53,33s, čo mu stačilo celkovo na šieste miesto medzi mužmi. Jeho tréningový partner Jakub Valachovič v behu na 1500m obsadil tretie miesto v podpriemernom čase 4,17,40min. Potvrdila sa stará známa pravda, že Jakub má strach z pretekov a oveľa lepšie sa mu behá na tréningoch. Claudia Hladíková je ešte len mladšia žiačka/1994/, ktorá štartovala medzi dorastenkami a neviedla si zle. V skoku do diaľky sa prebojovala do finále, kde výkonom 452cm obsadila siedme miesto a v behu na 60m obsadila v B-finále ôsme miesto. Veronika Harculová sa v skoku do diaľky tiež prebojovala do finále, kde skokom 438cm obsadila celkové desiate miesto. V behu na 60m v rozbehu dosiahla čas 9,12s.

Inak to boli preteky zorganizované na veľmi dobrej úrovni, bohužiaľ s priemernými až podpriemernými výkonmi, medzi ktorými vynikol vynikajúci výkon pretekára Dukly Banská Bystrica Petra Horáka a to 228cm. Je potešiteľné, že mladí pretekári si môžu zapretekať s pretekárom európskej úrovne a na vlastné oči vidieť ako vyzerá vrcholová atletika. Tiž upútal výkon juniorky  Kateřiny Čechovej z Brna v behu na 60m. Čas 7,74s. patrí medzi kvalitnejšie. 460cm v skoku o žrdi dorastenca Krajňáka patrí tiež medzi povšimnutiahodné.

A na záver mi nedá nespomenúť môjmu srdcu blízke disciplíny skok do diaľky a trojskok. Už dlho som nevidel tak kvalitne zorganizované súťaže s presným začiatkom, kvalitne upraveným pieskoviskom, ako tomu bolo v sobotu na čele s vrchníkom Štefanom Stráňovským z Nových Zámkov, ktorý tomu celému výborne šéfoval.