Jdi na obsah Jdi na menu

Nela Stašková a Viliam Straský s medailami z majstrovstiev Slovenska mladšieho žiactva

6. 10. 2024
article preview

MALACKÍ ATLÉTI OPÄŤ MEDZI NAJLEPŠÍMI
Skvelá správa zo Šamorína,
avilo.jpegčlenovia Atletického klubu AC Malacky, Nela STAŠKOVÁ a Viliam STRASKÝ, sa stali vicemajstrami SR v päťboji mladšieho žiactva, ktoré sa uskutočnili 5. októbra na atletickom štadióne v športovom komplexe X-Bionic Sphere.
Z celkového počtu šiestich medailí, ktoré sa rozdeľovali v rámci domáceho šampionátu mladších žiačok a mladších žiakov vo viacboji, ich rovná tretina putuje do Malaciek.
Žiačka športovej triedy ZŠ Záhorácka v Malackách, Nela STAŠKOVÁ, dosiahla v päťboji mladších žiačok 3074 bodov a v konkurencii 70-tich prihlásených pretekárok z celého Slovenska, získala striebornú medailu, keď nad jej sily bola iba Lívia Šišková z Run For Fun Bratislava (3160 b). V chladnom, jesennom počasí si vylepšila osobné maximá v hode kriketkou (48,00 m) a v behu na 60 m prekážok (9,71 s), v ostatných súťažných disciplínach (diaľka/481 cm, 60m/8,47 s, 600 m/1:51,83 min) za nimi len tesne zaostala.
Druhé striebro pre Malacky vybojoval za 2503 bodov žiak tej istej školy, Viliam STRASKÝ, ktorý nestačil iba
na Tomáša Tkáča z UMB Banská Bystrica (2719 b). Ešte len 12-ročný Malačan sa vylepšil v behu na 60 m (8,20 s) a v hode kriketovou loptičkou (55,86 m), v ďalších troch disciplínach päťboja mladších žiakov (60 m prek. – 10,13 s,diaľka – 474 cm, 1:42,78 min) bol taktiež blízko k prekonaniu svojich vlastných rekordov.
Príjemným prekvapením boli výkony Davida FARKAŠA. V každej z piatich súťažných disciplín viacboja (60 m prek./9,97 s, diaľka/497 cm, 60 m/8,35 s, kriketka/45,77 m, 600 m/1:48,37 min) si vylepšil osobný rekord, čo mu v celkovom súčte 2351 bodov vynieslo 5. miesto.
Do prvej 20-ky sa v kategórii mladších žiačok podarilo preniknúť Tamare KOŽUCHOVEJ (2445 b/13. miesto) a v 35-člennej konkurencii súťaže mladších žiakov klasifikovali Krištofa HABU s 1772 bodmi na 16. priečke.
Na bodovanej 22. resp. 23. pozícii sa umiestnili Lukáš NORIS (1627 b.) a Alexander VESELÝ (1544 b.).
Cennou skúsenosťou bola účasť najmladších, 11-ročných žiačok AC Malacky,
ktoré sa na podujatie kvalifikovali. Najlepšia z nich, dvadsiata ôsma, bola Mia ŠIMKOVÁ, ktorá nazbierala 2028 bodov a z najviac, štyroch, nových osobných rekordov (kriketka/30,48 m, 60 m/9,44 s, diaľka/359 cm, 600 m/2:11,73 min) sa tešila Nela FEHÉROVÁ na 56. mieste s 1531 bodmi.
Úspešným atlétom k dosiahnutým výsledkom srdečne blahoželáme, všetkým ostatným ďakujeme za reprezentáciu mesta a AC Malacky.
Z výsledkov Majstrovstiev SR v päťboji mladších žiakov a mladších žiačok (5. októbra 2024, X-Bionic Sphere, Šamorín):