Naši najmladší v Eláne

13. 11. 2011

piatok sme sa vybrali do haly Elán na školské atletické preteky. 6 chlapcov a 9 dievčat, naše mladé atletické nádeje sa postavilo na štart viacerých disciplín, aby zistili, o čom tá atletika vlastne je. Pre väčšinu z nich to boli prvé atletické preteky a pri veľkom počte štartujúcich to bol i poriadny krst ohňom. Naše nádeje to však zvládli výborne a možno o pár rokov to budú naše ďalšie atletické hviezdičky. Na týchto pretekoch začínali Baňovičová, Chvílová, Drozda, Koch, Harculová, Hladíková, Hruščová a dnes sú to všetko slovenskí reprezentanti. Dúfam, že i táto novonastupujúca generácia pôjde v ich stopách. A teraz sa pozrime, ako to všetko prebiehalo.
Začalo sa behmi chlapcov na 60m. 25 rozbehov signalizovalo, že to nebude prechádzka ružovým sadom. Počas rozbehov prebiehal i skok do diaľky, kde naši niektorí chlapci tiež štartovali. Bolo treba sa odprezentovať tam i tam, vyfasovať štartové čísla a pozorne sledovať, kedy kto ide. Všetci to však zvládli výborne. Síce boli tam chybičky krásy, ale len v ľútom boji sa zoceľuje charakter športovca.
Suzi Chlepková a Veronika Antálková sú už „staré“ harcovníčky a počínali si veľmi dobre. Suzi dobehla druhá na 60m v čase 8,66s. Veronika v skoku do výšky skončila taktiež na druhom mieste výkonom 136cm. Lucia Polláková zabehla skvelý čas na 60m 9,54s a obsadila štrnáste miesto. Beata Villímová sa zlepšuje deň zo dňa a čas 9,58s ma potešil. Karin Hricová zabehla na 60m pre mňa trochu slabších 9,99s, tam som od nej čakal viac, ale skákala výborne do výšky, kde výkonom 121cm obsadila druhé miesto medzi najmladšími žiačkami.
Miška Patschová v guli bojovala nielen so súperkami, ale i s trémou, ale počas súťaže sa dostala do správneho rytmu a slušným výkonom 6,93m obsadila ôsme miesto. Gitka Koričárová zabehla na 60m slušných 10.01s a zdá sa, že by z nej mohla vyrásť celkom slušná atlétka. Takisto sa zlepšuje deň po dni. Pavlína Poláčiková nie je ani v športovej triede, ale jej poctivým prístupom si tam zaslúži byť. Na 600m zabehla čas 2:38min. a ak bude k tréningom pristupovať tak ako doteraz, bude to raz dobrá bežkyňa. Lada Haráková zabehla na 60m 9,90s a hoci som čakal o niečo lepší čas, nebolo to najhoršie. Lada má talent a keď k tomu pridá i trochu tréningovej usilovnosti, môže z nej byť dobrá atlétka. Rišo Linek je futbalista s rýchlymi nohami a na prvé preteky to nebolo špatné /9,63s/. Marek Havlík je veľký talent a v desiatich rokoch dosiahnuť čas 9,41s je sľubné. Tomáš Radič zabehol na jeho prvých pretekoch dobrý čas 9,53s. Takisto Rado Cocher zabehol slušných 9,86s. Denis Karel skočil do výšky 111cm, čo je na jeho vek slušný výkon. No a nakoniec môj syn Miško zabehol 60m za 10,90s, čo síce nie je bohvieaký čas, ale som rád, že Miško bol na jeho prvých atletických pretekoch a možno sa mu tam i páčilo.
výsledky:skoly111111.doc