Naši mladí adepti atletiky úspešní na Čokoládovej tretre v Ostrave

22. 9. 2021
article preview

Keď počuje priaznivec atletiky slová Zlatá tretra, hneď sa mu vybavia veľké medzinárodné preteky vo Vítkoviciach na krásnom atletickom štadióne, ktorý má svetové parametre. Keď sa povie Čokoládová tretra, tak to znamená, že deti do 11 rokov súťažia v bežeckých disciplínach v Česku a na Slovensku a tí najlepší sa potom stretnú vo finále pred mítingom Zlatá tretra.  Tisíce detí sa  túži dostať  do finále a tam si zapretekať na štadióne, kde súťažia každoročne ich vzory a kde si môžu pozrieť, ak to vyzerá na pretekoch, ktoré majú svetový cveng. Tento rok sa preteky kvôli korone neuskutočnili vo svojom pôvodnom termíne, ale, čo je dôležité, boli. Slovenské finále sa konalo  v Košiciach a odtiaľ postúpili do Ostravy aj naši malí pretekári. A tam si viedli výborne. Dokonca sme mali aj celkového víťaza. Volá sa Riško Mráz a zvíťazil v kategórii 8 a 9 ročných detí, ktoré bežali 200m.  A neuveríte, ale na stupeň víťazov sa prebojoval aj Vilko Straský. To je naozaj veľký výsledok, keď si predstavíme, že tisíce detí z Čiech a Slovenska sa snažili do Ostravy prebojovať a na stupňoch víťazov boli dvaja pretekári z Malaciek! A dokonca Jakub Pauko skončil šiesty a Oliver Šmida trinásty.  Chlapcom sa tento rok zadarilo.  Avšak ani dievčatá sa nedali zahanbiť a Amélia Zelenáková skončila v tejto kategórii tretia. Medzi najmladšími dievčatami v kategórii 6 a 7 ročných detí sme mali tiež svoje želiezko v ohni.  Júlia Januš dobehla na 11. mieste. Nuž a v najstaršej kategórii 10 a 11 ročných sa do Ostravy prebojovali tiež deti z AC. V behu na 300m Matias Michalovič dobehol na piatom mieste, Šimon Nehyba skončil desiaty a Krištof Haba obsadil 28. miesto. U dievčat Viktória Pauková skončila na 11. mieste a Andrejka Mrázová dobehla 34.

V tomto roku usporiadatelia zaradili do čisto bežeckej súťaže aj hod raketkou, čo je taká príprava na hod oštepom, pretože ambasadorom Čokoládovej tretry je aj Ján Železný, ktorý je držiteľom svetového rekordu v hode oštepom. Nuž a tu obsadil siedme miesto Matias Michalovič a deviaty  skončil Šimon Nehyba. Medzi dievčatami sa na šiestom mieste umiestnila Nelka Stašková a na 21. mieste Viki Pauková.

Všetkým našim malým adeptom atletiky  gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu Atletického klubu AC Malacky. A veríme, že sa s nimi budeme na atletických kolbištiach stretávať aj v neskoršom veku a atletika a šport sa stanú súčasťou ich života.