Jdi na obsah Jdi na menu

Naša mlaď na majstrovstvách Slovenska dorastu

11. 2. 2009

Prvý vrchol majú naši atléti za sebou. Na majstrovstvách Slovenska dorastu vybojovali celkovo 9 medailí. V celkovom bodovom hodnotení sme obsadili druhé miesto. Poďme ale po poriadku. Svoj deň mala Eliška Chvílová. Najprv v behu na 60m si spravila osobný rekord a časom 8,08s bojovala o medailu. Až cieľová kamera jej prisúdila piate miesto len jednu stotinu sekundy od medaily! To ale nebolo všetko. V behu na 200m jej tréner veril, že sa pobije o prvé miesto. Keď však jej najväčšia konkurentka Mišíková z Trenčína zabehla v prvom behu 26,14s, tréner sa už víťazstva vzdával. Nie však Eliška. Vybehla ako vietor a krásnym dlhým krokom upútala pozornosť celej haly. Časomiera sa zastavila na čase 26,01s, čo znamenalo vylepšenie si osobného rekordu o vyše pol sekundy a prvé miesto.

Po nepresvedčivých výkonoch na začiatku sezóny nenastupovala Claudia Hladíková do súťaže v skoku do diaľky ako favoritka. Súťaž však od začiatku vzala pevne do svojich rúk a nikoho nenechala na pochybách o jej víťazstve. Výkon 549cm znamená jej osobný rekord.

Najmladšia z výpravy, ešte len 13-ročná Monika Baňovičová išla zbierať skúsenosti a - nazbierala medaily. V behu na 60m v novom osobnom rekorde 8,03s dobehla na druhom mieste, v behu na 200m v novom osobnom rekorde 26,23s obsadila tretie miesto a zlato si vybojovala ako členka štafety 4x200m.

Veronika Harculová mala za úlohu vybojovať v trojskoku medailu. Skočila si nový osobný rekord 11,20m, čo jej stačilo na druhé miesto. V skoku do diaľky jej ušla medaila, keď výkonom 505cm obsadila štvrté miesto.

Alica Mackovichová zabojovala v behu na 400m. Dobehla na druhom mieste v čase 61,87s. V behu na 200m obsadila deviate miesto výkonom 27,63s. Titul majsterky Slovenska si vybojovala v štafete 4x200m, kde bežala na prvom úseku.

Na jednu z medailí si brúsil zuby i Maťo Koch v behu na 400m. Čas 52,32s znamenal vylepšenie osobného rekordu o 2 sekundy, čo mu vynieslo striebornú medailu.

Veronika Hruščová si spravila nový osobák v skoku do výšky a výkonom 155cm si vybojovala tretie miesto. Vo vrhu guľou dosiahla výkon 11,20m, čo jej stačilo na šieste miesto.

Marco Adrien Drozda sa predstavil v behu na 800m. V novom osobnom rekorde 2:09,22min dobehol na štvrtom mieste.

Romana Sekáčová tiež v behu na 800m obsadila časom 2:31,97min piate miesto.

No a na konci tréneri očakávali od štafety 4x200m nielen prvé miesto, ale aj útok na slovenský dorastenecký rekord. Prvenstvo si dievčatá vybojovali s prehľadom, ale rekord odolal. Čas 1:47,43min je o 1,5sekundy pomalší ako slovenský rekord. Dievčatá utekali v zložení Mackovichová, Hladíková, Baňovičová, Harculová.

Treba podotknúť, že okrem Harculovej a Kocha patria naši atléti a atlétky do žiackej kategórie. I z tohto pohľadu treba ich výsledky posudzovať.