Náš drobizg na majstrovstvách Bratislavy

14. 2. 2022
article preview

V nedeľu 13. februára sa konali majstrovstvá Bratislavského kraja v atletike mladšieho a najmladšieho žiactva. To sú ročníky narodenia 2011 a mladší. Atletika v Bratislave bola vždy popoluškou a s ostatnými oblasťami sa nemohla porovnávať. V starších kategóriách to platí doteraz a dôkazom toho boli aj minulotýždňové majstrovstvá tejto oblasti, keď v mnohých disciplínach sa nemohli udeľovať tituly pre nedostatok pretekárov. Našťastie to neplatí u tých najmenších, kde bolo detí ako smetí. Čo je potešiteľné. Pamätáme si roky, keď na preteky prišli dva tri bratislavské kluby a Malacky. V nedeľu sa majstrovstiev zúčastnilo 18 oddielov a 248 štartujúcich! Atletika preniká do Šamorína, Senca, Pezinka, Ivanky, Jura a to je potešiteľné. Bolo to vidieť aj na výsledkoch, keď hlavne v najmladších žiakoch sa dostali deti z Malaciek na stupne víťazov v oveľa menšej miere, než sme boli zvyknutí. Samozrejme v týchto kategóriách by nemali hrať prím výsledky, ale dôležitá je účasť, aby si deti zvykali na atmosféru atletických pretekov. U mladšieho žiactva bolo vidieť, že naši sú už trocha trénovanejší a vybojovali si 12 titulov. Zažiarili hlavne dve naše hviezdičky Michalovič Matias a Slezáková Regina. Podľa pravidiel sa mohli postaviť na štart troch disciplín a všetky vyhrali, takže spolu vybojovali šesť titulov. Po jednom víťazstve si ešte odniesli Pauková Lea, Vavricová Alica, Kučinska Barbora, Kovačiková Michaela, Šnegoňová Nela a Šimon Nehyba. Medzi mladšími žiakmi si prvenstvo vybojoval Haba Krištof.

Z nášho klubu AC Malacky sa pretekov zúčastnilo celkovo 33 štartujúcich. Všetkým ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu a k výsledkom sa vrátime ešte podrobnejšie.

Atletická halová sezóna je v plnom prúde. Už túto sobotu nás čakajú majstrovstvá Slovenska vo viacboji mladšieho žiactva a v nedeľu budú prebiehať majstrovstvá Slovenska dorastu. Aj tu máme svoje želiezka v ohni, takže budeme s napätím očakávať, čo nám víkend po športovej stránke prinesie.