21. 2. 2022
article preview

Nedeľa 20.2.2022

Hala Elán Bratislava

Výborne si počínali malackí atléti na M-SR dorastu, ktoré sa konali 20.februára 2022 v bratislavskej hale Elán. Hneď na začiatku treba spomenúť slovenský rekord Rebecci Slezákovej v behu na 60m prekážok. Jej čas 8,63s vyrazil dych nielen jej trénerovi Petrovi Filipovi, ale aj ostatným, ktorí tento beh sledovali. Do blokov zakľakla Rebecca vedľa veľkej favoritky tohto behu Terezy Čorejovej a len málokto pochyboval, že Tereza v tomto behu nezvíťazí. Rebecca však predviedla nádherný a hlavne uvoľnený výkon a napriek slabšiemu štartu dofinišovala na prvom mieste v slovenskom rekorde. Rebecca sa postavila aj na štart behu na 200m a tam mala tiež silnú súperku, oddielovú kolegyňu Terezy Čorejovej z klubu Naša atletika Bratislava, Michaelu Ufnárovú. Rebecca aj tento súboj dotiahla do víťazného konca napriek pomalšiemu začiatku, keď sa už zdalo, že súperka jej po prvej stopäťdesiatke beznádejne utiekla. Rebecca si vybojovala druhý titul  v  osobnom rekorde 25,52s a Michaelu porazila o osem stotín sekundy. Tretiu medailu, tentokrát bronzovú, si Rebecca vybojovala v diaľke výkonom 538cm. Rebecca sa však na skok do diaľky nezameriava a tento štart brala len ako prípravu na viacboj.

benova.jpgĎalšie milé prekvapenie pripravila malackej atletike naša nádejná šprintérka Tereza Beňová. Tereza sa borí so zranením zadného stehenného svalu už od minulého leta a jej štart bol až do poslednej chvíle otázny. Keď však Tereza zakľakla do blokov v behu na 60m, jej zranenie bolo zabudnuté a naša šprintérka sa predviedla v oslnivej forme tak, ako sme ju videli v sezóne 2021. V dramatickom a vyrovnanom finále dobehla na druhom mieste v osobnom rekorde 7,85s a len o tri stotiny zaostala za víťaznou Michaelou Ufnárovou. Do tohto finále sa prebojovala aj naša ešte len 15 ročná Karen Grígelová, ktorá dobehla na ôsmom mieste v osobnom rekorde 8,14s.

Tereza  zabojovala aj v behu na 200m, kde dobehla na treťom mieste v čase 26,35s. V tom finále, kde zvíťazila Rebecca Slezáková. A za zmienku stojí tiež, že na siedmom mieste dobehla naša  Karen Grígelová v osobnom rekorde 27,60s. A my len môžeme ľutovať, že sa neuskutočnili štafety, pretože náš súboj hlavne so šprintérkami z bratislavského klubu Naša atletika by mohol byť ozdobou tohto šampionátu.  A dôvod prečo sa neuskutočnili štafety? Vraj epidemiológovia tvrdili, že cez kolík by sa mohla prenášať korona. Na okraj treba povedať, že kolíky sa dajú aj dezinfikovať, ale to si v tej rýchlosti asi tí, ktorí dnes majú moc o všetkom rozhodovať, neuvedomili.

Druhé miesto v skoku da diaľky si vybojoval Matúš Klas výkonom 594cm. Nie je to oslnivý skok, ale Matúš Klas sa atletike venuje len sporadicky a je to škoda.  Pretože pri systematickom tréningu by tento náš atlét, ktorý nosil po minulé roky medaily z majstrovstiev Slovenska ako na bežiacom páse, mohol ešte v atletike riadne miešať karty. Matúš štartoval aj v trojskoku, kde sa umiestnil na štvrtom mieste.

O ďalšiu medailu sa postaral Adam Gašpar, keď vo finále 60m prekážok dobehol na treťom mieste v čase 8,74s. Hneď za ním šprintoval Eriv Houndjo, ktorý si vybojoval pekné štvrté miesto v čase 8,81s.

Šieste miesto v behu na 800m si vybojoval Sedláková Laura.  Na ôsmom mieste dobehla Zifčáková Lilly, deviata Orth-Mertlová Pavlína a desiata sa umiestnila Moravčíková Martina.

V behu na 1500m dobehla na piatom mieste Šnegoňová Nela a šiesta skončila Michalovičová Timea. V behu na 3 km sa umiestnila Habová Vanda na siedmom mieste.

Vo finále v behu na 60m prekážok obsadil Babela Adam siedme miesto. Jurovatá Sarah Alexandra obsadila siedme miesto vo vrhu guľou a Martina Moravčíková skončila v tej istej disciplíne desiata.

Našim atlétom sa teda šampionát vydaril, o čom svedčí aj fakt, že sme sa v počte medailí umiestnili na prvom mieste! Získali sme dve zlaté, dve strieborné a tri bronzové medaily.  V počte prvenstiev nás predbehla len Slávia TU Košice, ktorá získala štyri zlaté a jednu striebornú medailu.

Všetkým našim pretekárkam a pretekárom gratulujeme a ďalšie preteky nás čakajú nasledujúci víkend, keď sa uskutočnia majstrovstvá Slovenska dospelých.

A ďakujeme všetkým, ktorí sledujete našu cestu atletikou a držíte nám palce. Hlavne v dnešnej dobe, keď je potrebné pritiahnuť deti k športovaniu v čo najväčšej miere, je to dôležité.

Ešte raz vďaka  atlétom, rodičom, trénerom, priaznivcom a všetkým tým, ktorí nás podporujú.