Malackí atléti sa na medzinárodnom mítingu nestratili

27. 1. 2018

V sobotu na medzinárodnom atletickom mítingu v hale Elán išla skupina V. Handla s malými očakávaniami. Niki Brandísová nemá formu, Gabika po lyžiarskom sa tiež ešte do toho nedostala a Majka Šimeková mala v piatok večer teplotu cez 39 stupňov. Niki a Gabika sa predstavili v behu na 60m a spravili si nové halové  osobáky. Niki minulý rok behala tesne pod 9 sekúnd a Gabika riadne cez 9 sekúnd. Dievčatá však začali v júli trénovať a drží ich to doteraz. Je logické, že sa zlepšili aj rýchlostne a časy ma celkom potešili. Niki zabehla 8,54 sekúnd a Gabika 8,81 sekúnd. Na začiatok sezóny veľmi slušné výkony a verím, že časy budú vylepšovať od pretekov ku pretekom.

Dobre si viedli aj ostatní členovia nášho klubu. Zuzka Švejdová dobehla na treťom mieste medzi dorastenkami  v behu na 800m v čase 2:22,94 minút, Jakub Kopiar v kategórii juniorov obsadil tiež tretie miesto v čase 4:12,05 minút. Víťazstvá si vybojovali Marek Ondrovič medzi dorastencami  v behu na 1500m časom  4:17,54 minút a Marek Havlík  v behu na 500m medzi dorastencami  časom 1:06,49 minút.