Malačania na 2. kole ligy dorastu a juniorov v Česku

26. 8. 2009

Atléti AC Malacky sa po letnej prestávke opäť vracajú na atletické ovály. V sobotu 22. augusta štartovali malackí zástupcovia na 2. kole českej ligy dorastu a juniorov v Břeclavi. Junior Ján Beňa a dorastenec Martin Koch hosťujú u našich susedov za klub VSK Univerzita Brno, juniorka Alexandra Štuková za iný brniansky klub Olymp. Pretekov sa zúčastnila i šprintérka Barbora Šimková, ktorá už je vekom žena a štartovala mimo hlavnej súťaže. Zaujímavosťou bol isto štart A. Štukovej na osemstovke, ktorú tradične nebeháva. „Nechcel som, aby teraz nastupovala na 400 metrov – osemstovka bola inou alternatívou pred záverom atletickej sezóny pod holým nebom,“ tvrdil tréner A. Štukovej Petr Filip. Výsledkovo sa darilo dorastencovi M. Kochovi, ktorý vyhral dvojstovku a bol druhý na stovke.