M-BA v znamení dobrých výkonov

6. 2. 2013

Majstrovstvá Bratislavy všetkých vekových kategórií v hale Elán boli dobrou previerkou pre našu nastupujúcu generáciu. Predovšetkým vynikajúci čas zaznamenala Kristína Martinusová, ktorá je ešte žiačka (ročník 99) a nie je členkou športových tried, lebo chodí do školy v Závode. Napriek tomu všetky ostatné súperky schovala do vrecka v behu na 150 metrov, ktorý vyhrala skvelým časom 20,04 s. Aj ona bola rozcvičená na disciplínu dobrú hodinu pred štartom a za ten čas chodila dokola po dráhe ako bezprizorná. Ani to ju nezastavilo, hoci jej súperky na tom boli rovnako. Nešlo však o ne – išlo o čas. A s tým Kika až tak spokojná nebola, vraj chcela ísť pod 20 sekúnd. A to je správne, nikdy by človek nemal byť úplne spokojný so svojím výkonom a vždy by od seba mal chcieť zase o niečo viac. Žiačka Karolína Smreková si druhý raz v živote vyskúšala disciplínu 60 m prekážok a vylepšila si osobný rekord o sekundu /10,73s/, čo je na šprintérskej trati riadny rozdiel a netreba tu teda toho veľa riešiť. Výborne si počínala dvojica žiakov Boris Pribil (druhý vo finále na 60 m časom 7,65 s) a najmä víťaz na najkratšej trati Michal Mecháček (nový osobný rekord 7,47 s). Obaja dominovali  aj v behu na 150 metrov – Mecháček vyhral časom 18,42 s a Pribil dobehol druhý za 18,53 s. Kika Martinusová okrem skvelej stopäťdesiatky bežala sympaticky aj šesťdesiat metrov (8,47 s), tesne pred ňou dobehla v novom peknom osobnom rekorde ďalšia žiačka Susy Chlepková (8,46 s). Majstrovstiev sa zúčastnili aj členovia našej bežeckej skupiny, ktorí si hovoria Malacká bežecká ekipa a tiež nedopadli zle.  Jakub Valachovič nemal pred štartom behu na tri kilometre rozhodne veľké oči. Na štarte najdlhšej bežeckej disciplíny, aká sa beháva v hale na oficiálnych šampionátoch, chcel bežať aspoň na úrovni 9:15 min. Po roku vyplnenom zraneniami a neustálymi výpadkami by to nebola najhoršia štartovacia rampa. Na časomiere zostal svietiť čas 9:12, čo splnilo jeho predpoklady a po dlhom čase bez riadnej súťaže naplnilo Jakuba optimizmom. „Bolo by bláznovstvo hodnotiť tento čas ako dobrý, ale vzhľadom na skutočnosti to je sľubná východisková pozícia. Po dobehnutí som cítil, že by som zo seba dokázal dostať aj rýchlejší čas, ale išiel som si to len vyskúšať,“ krčil ramenami Jakub, pre ktorého to bol v tomto roku prvý a zároveň posledný halový štart. Na republikové majstrovstvá malacký bežec nepôjde, lebo by opäť bežal len tréningovou formou a to by bolo zneváženie súťaže. „Treba trénovať vonku a pripravovať sa na hlavnú časť sezóny.“
Úroveň vytrvalostných behov nebola ktovieako vysoká, preto neprekvapí fakt, že vlastne všetci členovia ekipy až na Pala Riga sa stali majstrami Bratislavského kraja. Jakub Valachovič medzi mužmi na trojke, Tibor Horváth medzi juniormi na osemstovke /2:10,72m/, Dávid Bokroš  medzi juniormi na trojke /12:37,66/, Elvis Gunár medzi dorastencami na trojke /12:09,73/ a Tomáš Forgač medzi žiakmi na osemstovke 2:25,81/.   To je veľmi solídna reklama pre Reedukačné centrum v Sološnici a zároveň aj dobrá reprezentácia AC Malacky. O necelé dva týždne sa v piatok uskutočnia tradičné preteky s názvom Za atletikou do haly Elán, v sobotu majstrovstvá Slovenska žiakov, a v nedeľu majstrovstvá Slovenska juniorov, takže sa máme na čo tešiť.