Koniec prvej časti atletickej sezóny okorenila Rebecca striebornou medailou

4. 7. 2021
article preview

Atletická sezóna pokračovala aj tento víkend.  V Trnave sa konali juniorské majstrovstvá Slovenska.  Náš klub AC vyslal na tieto majstrovstvá 5 zástupcov a očakávali sme aspoň jednu medailu. Najviac nádejí sme vkladali do Rebecci  Slezákovej, ktorá nastúpila v behu na 400m a 400m prekážok. V behu na 400m si vybojovala druhé miesto v čase 58,43s. V behu na 400m prekážok dobehla na štvrtom mieste za 1:04,52min.

Rebecca, vekom ešte dorastenka, si vybojovala nomináciu do slovenskej reprezentácie a čaká ju medzištátne stretnutie dorastu Maďarsko - Česko – Slovinsko - Slovensko, ktoré sa bude konať v Česku. Nomináciu na toto stretnutie si vybojovala aj naša bežkyňa Miška Salayová, ktorá sa juniorských majstrovstiev nezúčastnila a dala prednosť letnej príprave. Miška sa predstaví v behu na 800m. Sme radi, že náš klub bude mať na tomto medzištátnom stretnutí dve zástupkyne. O rok sa budú konať majstrovstvá Európy do 18 rokov a naše dve pretekárky budú adeptkami na účasť.  Bolo by potešiteľné, ak by sme mali na ME dve zástupkyne.

Výborne si na majstrovstvách počínala aj naša talentovaná šprintérka, ešte len žiačka, Tereza Beňová. V behoch na 100m aj 200m sa dostala do finále. Prekvapila hlavne na stovke, kde dobehla na piatom mieste v skvelom osobnom rekorde 12,46s. Vo finále dvestovky došprintovala siedma za 26,25s.

V šprintoch sa predstavila aj naša ďalšia žiačka Karen Grígelová, ktorá dosiahla časy 13,11s a 27,60s. Obsadila na stovke 17. a na 200m 15. miesto.

Zastúpenie sme mali aj medzi chlapcami.  Dorastenec Michal Nehyba dobehol v behu na 400m prekážok na deviatom mieste v čase 1:01,02min.

Náš ďalší dorastenec Ivan Sedlák dobehol na 100m v čase 11,88s na 27. mieste, na 200m dosiahol čas 24,31 a skončil na 26. mieste. Štartoval ešte aj v behu na 400m, kde dosiahol čas 57,86s, čo mu stačilo na 19. miesto.

Týmito pretekmi sa prvá časť slovenskej atletickej sezóny končí.  Nasleduje prázdninová prestávka, ktorá je však vyplnená rôznymi pretekmi, takže kto má atletiku naozaj rád, môže sa jej dva mesiace naplno venovať. Veríme, že naše pretekárky a pretekári čas prázdnin využijú či už na individuálne trénovanie na dovolenkách, alebo aj na organizovaných tréningoch v našom klube.  A po necelých dvoch mesiacoch sa atletický kolotoč opäť naplno roztočí v druhej časti sezóny. Pravda, ak sa neprivalí tretia vlna. Takže hor sa do prázdnin, ktoré využijeme na oddych, ale aj na trénovanie. Všetkým našim atlétom želáme príjemné prežitie týchto dvoch najkrajších mesiacov v roku a na záver: