Jdi na obsah Jdi na menu

Historický úspech AC Malacky na MSR dorastu

23. 6. 2009

Atlétom AC Malacky sa darilo na víkendových (20. – 21. 6.) Majstrovstvách Slovenska dorastu v Nových Zámkoch. V celkovej medailovej bilancii skončil malacký klub druhý. Vo výbere štartovali len traja dorastenci, ostatní členovia spadajú vekom ešte do kategórie žiakov.

ObrazekPrvý deň slovenského šampionátu poznačilo nepriaznivé počasie. Hustý dážď, zima a studený vietor sa podpísali pod mnohými výkonmi, ktoré by za normálnych okolností mohli byť hodnotnejšie. Malackí pretekári sa však s touto  nevýhodou dokázali relatívne dobre vyrovnať. Prvá medaila, ktorú Malacky získali, mala hneď zlatý lesk. Vybojovala ju Monika Baňovičová v behu na 100 m cez prekážky. V rozbehu dosiahla úctyhodný výkon 14, 79 sek., vo finále potom bežala za rovných 15 sekúnd. V skoku do diaľky bojovala až do poslednej chvíle o zlato Claudia Hladíková. Na víťaznú Darinu Deglovičovú z Nitry, to však nestačilo, naša pretekárka skončila strieborná. „Claudia je bojovníčka. V takomto nečase je skvelé skočiť 538 centimetrov,“ komentoval jej výkon tréner výpravy Vladimír Handl. V sobotu sa však na našich atlétov lepila i smola. Martin Koch suverénne vyhral štvorstovku, no radosť mu skoro vzali rozhodcovia, ktorí si všimli, že náš pretekár prešliapol cez čiaru do súperovej dráhy. Malacky však zakončili sobotňajšie predstavenie úspešne – v štafetovom behu dorasteniek naše kvarteto jasne zvíťazilo za 50, 75 s.

Obrazek

C. Hladíková počas záverečnej štafety. (foto: tkac)

V nedeľu sa už počasie umúdrilo a naša výprava sa nadýchla k medailovej žatve. M. Koch si vynahradil diskvalifikáciu na štvorstovke a skvelým finišom vybojoval zlato v behu na 200 metrov. Rozdiel medzi ním a R. Poušom z Prešova bol taký malý, že musela rozhodnúť cieľová kamera. Navyše splnil vstupný limit na Majstrovstvá sveta do 17 rokov, po A. Štukovej je to teda ďalšie želiezko AC na medzinárodnej scéne. Eliška Chvílová zase presvedčivo vyhrala dvojstovku dorasteniek. Prvý krát v živote sa postavila M. Baňovičová na štart behu 300 metrov prekážok. V premiére finišovala druhá, no nebola ďaleko od prvého miesta. Záverečná disciplína majstrovstiev priniesla Malackám piatu zlatú medailu – v štafete (100, 200, 300 a 400 m). Väčšina účastníkov je vekom ešte v kategórii žiactva a tréneri AC Malacky už teraz predpokladajú, že septembrové majstrovstvá SR žiakov by mali byť veľmi úspešné.