30. 5. 2009

ObrazekMALAČANIA VÍŤAZILI AJ PROTI VETRU!

GPS Nové Mesto nad Váhom a Memoriál Petra Jakubéciho 2009

Letnú časť atletickej sezóny odštartovali najúspešnejší atléti AC Malacky na podujatí seriálu Grand Prix Slovensko v Novom Meste nad Váhom.

Najviac sa darilo Malackým šprintérkam, ktoré sa prebojovali na stupne víťazov. Alexandra Štuková, testujúca si úroveň rýchlostných schopností sa v behu na 100 m kvalifikovala až do finále, v ktorom obsadila tretiu priečku a na dvojnásobnej trati sa dokázala umiestniť ešte o stupienok vyššie. Najviac sa darilo jej oddielovej kolegyni, v súčasnosti najrýchlejšej žene Slovenska, Barbore Šimkovej. Napriek silnému protivetru dosiahla malacká šprintérka solídne časy na 100 i 200-metrovej trati a s výrazným náskokom v oboch disciplínach zvíťazila.

V hlavnej disciplíne mítingu, ktorou bol Memoriál Petra Jakubéciho v behu na 800 m sa medzi dospelými dokázal presadiť vekom ešte len junior Ján Beňa. Vo veľmi veternom počasí zvíťazil pretekár AC Malacky pred Dušanom Páleníkom (ŠG Nitra) a Miroslavom Dobiášom (Dukla Banská Bystrica), keď o svojom víťazstve rozhodol v tesnom finiši záverečnej rovinke.

Výkony pretekárov Šimková, Štuková a Beňa, boli rozhodcovskou jury vybrané medzi 10-tku najkvalitnejších výkonov a ocenené finančnou prémiou.

Na Považí sa predstavili aj pretekári, ktorí v kategórii dospelých ešte len zbierajú skúsenosti. V minulom roku vekom ešte len žiak, Matin Koch, sa v početnom šprintérskom poli nestratil a svojimi výkonmi v behu na 100 a 200 m mužov sa vo výsledkovej listene zaradil do jej lepšej polovice. Po niekoľkomesačnej pauze zapríčinenej chorobou, sa na atletické ovály vracia Alica Mackovichová, ktorej hlavnou disciplínou by v tomto roku mala byť 400-ka.