Jdi na obsah Jdi na menu

GPS Nitra

7. 6. 2010

V Nitre sa na mítingu GPS predstavila i štvorica našich atlétov. Ján Beňa zabehol na 400m čas pod 50s. Výkonom 49,75 obsadil druhé miesto. Marco Adrien Drozda dobehol v čase 52,60s na 9. mieste. Adam Hál a Jakub Valachovič štartovali v behu na 1500m. Jakub dobehol v čase 4:15,63min. na 3. mieste. Adam obsadil 9. miesto v čase 4:28,38min.

Malackí juniori si v Nitre vylepšovali osobné maximá

V Nitre prebehlo v nedeľu 6. júna  5. kolo atletických pretekov dlhodobej série Grand Prix Slovensko, kam cestovala celkovo pätica malackých atlétov. V tomto meste sa o tri týždne uskutoční i slovenský šampionát mužov a žien, na ktorý ladia najlepší malackí pretekári už teraz formu.

Duo osemstovkárov, Ján Beňa a dorastenec  Marco Adrien Drozda sa predstavili v meste pod Zoborom len na polovičnej trati. V ideálnom počasí sa vydaril štart najmä M. Drozdovi, ktorý si pod otvoreným nebom vylepšil výrazne osobný rekord na 400 metrov na 52, 60 s a tréneri veria, že sa mu postupne podarí plniť i predsezónny cieľ – behať štvorstovku za 52 sekúnd. Taktiež J. Beňa sa priblížil osobnému maximu z minulej sezóny (49, 36 s), kedy finišoval druhý v čase 49, 75 s. Jeho cieľ na túto sezónu je okrem osemstovky i čas 48, 70 v behu na 400 metrov. Na 1 500-metrovej trati dobehol na treťom mieste Jakub Valachovič v čase 4:15, 63 min. Na rovnakej trati si v druhom rozbehu vylepšil osobný rekord junior Adam Hál, ktorý mal dosiaľ zbehnutých len 4:40, 74 min - na 4:28, 38 min. Martin Koch sa predstavil po zranení, ktoré utrpel na reprezentačných pretekoch v Uherskom Hradišti, v trojskoku. Na túto disciplínu sa z mužov okrem neho nikto neprihlásil a skákal mimo súťaž. Napriek tomu si vylepšil osobné maximum výkonom 13, 88 m.

-jaki-

Výsledky (GPS Nitra): Muži – 400 m: 1. T. Hulínek (AFK Nové Mesto n. V.) 49, 49 s, 2. J. Beňa (AC Malacky) 49, 75 s. 1 500 m: 1. T. Palkovič (Junior Holíč) 4:09, 08 min, ... 3. J. Valachovič (AC Malacky) 4:15, 63 min. Juniori – 400 m: 1. T. Hulínek (AFK Nové Mesto n. V.) 49, 49 s, ... 7. M. Drozda (AC Malacky) 52, 60 s – OR. 1 500 m: 1. P. Kováč (MŠK Žiar n. H.) 4:10, 10 min, ... 7. A. Hál (AC Malacky) 4:28, 38 min – OR. Trojskok: 1. M. Koch (AC Malacky) 13, 88 m - OR