Dve strieborné medaily z M-SR mladšieho žiactva pre AC Malacky

19. 2. 2022
article preview

Sobota 19. februára 2022

michaloovic-3.jpgMajstrovstvá Slovenska mladšieho žiactva v päťboji priniesli skvelé výsledky pre AC Malacky. U dievčat sa na štart postavilo 64 pretekárok! A naše dievčatá sa nestratili.  Regina Slezáková obsadila druhé miesto výkonom 2859 bodov. 60m zabehla za 8,51s, do diaľky skočila 474cm, guľou vrhla 8,29m, 600m zabehla za 1:55,02 minút a v behu na 60m prekážok dosiahla čas 10,24s.  Veľmi dobre si viedla aj Pauková Lea, ktorá nazbierala celkovo 2674 bodov, čo jej vynieslo výborné štvrté miesto. Do prvej desiatky sa prebojovala aj Kováčiková Michaela, ktorá obsadila desiate miesto v súčte bodov 2444. Kopeliovičová Lucia skončila na 19. mieste výkonom 1990 bodov. Prvoničová Simona obsadila 24. miesto so ziskom 1907 bodov. Pauková Viktória si vybojovala 26. miesto za 1883 bodov. Na 36. mieste skončila Kučinská Barbora za 1701 bodov. 39. miesto obsadila Vavricová Alica v súčte 1677 bodov. Glembusová Natália skončila na 50. mieste bodovým ziskom 1450. Na 61. mieste skončila Pagáčová Alžbeta za 1160 bodov. Šnegoňová Nela obsadila 64. miesto za 914 bodov.

michalovic-2.jpgVeľmi dobre si viedli aj naši chlapci.  Aj tu obsadil Michalovič Matias druhé miesto výkonom 2236 bodov.  60 metrov zabehol za 8,62 sekúnd, do diaľky skočil 460cm, guľou vrhol 7,06m, 600m zabehol za 1:46,46 minút a v behu na 60m prekážok dosiahol čas 10,23 sekúnd. Výborné piate miesto obsadil Šimon Nehyba v súčte bodov 1944. Do prvej desiatky sa zmestil aj Babeľa Dominik a výkonom 1411 bodov obsadil desiate miesto. Haba Krištof skončil na 15. mieste a nazbieral 1211 bodov. Hneď za ním na 16. mieste sa umiestnil Šnegoň Martin za 1133 bodov. Na 29. mieste skončil Išunin Marek, ktorý dosiahol 510 bodov.

Našim mladým atlétom sa teda v bratislavskej atletickej hale Elán darilo a hneď na prvých majstrovstvách Slovenska v hale 2022 sme nazbierali kopec cenných umiestnení. Našich starších pretekárov už zajtra čakajú majstrovstvá Slovenska dorastu, ďalší týždeň M-SR dospelých, potom M-SR juniorov a žiakov a sezóna sa zakončí M-SR vo viacbojoch.

Našim mladým atlétom gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu.