Jdi na obsah Jdi na menu

Do Elánu za atletikou

27. 11. 2016

Tak, a už nám začala halová atletická sezóna prvými pretekmi v atletickej hale Elán s názvom Za atletikou do haly Elán. Sú to školské preteky a je to už 86. pokračovanie. Medzi školami je stále o typ tejto súťaže záujem a aj v piatok sa v hale Elán predstavilo vyše 60 škôl z celého Slovenska.

My sme zostavili výber z ročníkov 5,6 a 7 a zobrali sme tých, ktorí majú talent a aj záujem. Vybrali sme 12 detí, čo nie je zlé číslo. Bohužiaľ, z ôsmakov a deviatakov už nie je čo vyberať, takže musíme začať od začiatku. Našťastie športové triedy 5.,6. a 7. ročníka nie sú na tom najhoršie, takže je na čom stavať.

Siedmačky sú už ostrieľané atlétky a vedia, čo je atletika. Vivien Hurbanová zvíťazila vo vrhu guľou výkonom 8,38m, čo je na začiatok sezóny slušný výkon. Sabína Škodová skončila v diaľke na štvrtom mieste výkonom 376cm, čo nie je najlepšie, ale skokanky mali len tri pokusy, skákalo ich okolo 40 a bolo náročné vymerať si v tom humbuku rozbeh. Sabíne sa to nepodarilo a odrážala sa pred odrazovou doskou. Ale svojím prejavom vyzerala ako atlétka medzi tými ostatnými a to bolo potešujúce. Gabika Juríčková skončila v skoku do výšky tiež štvrtá, výkonom 137cm. Osobák má 146cm, ale na začiatok sezóny to nebolo najhoršie.

Zaujali aj šiestačky. Krásnym bežeckým prejavom sa predviedla Miška Salayová v behu na 600m. Obsadila štvrté miesto, ale na jej beh je radosť pozerať. Zdá sa, že nám na škole vyrastá bežkyňa, ktorú by sme potrebovali ako soľ. Miška začala trénovať v bežeckej ekipe Jakuba Valachoviča a veríme, že toto spojenie prinesie úžitok aj pre školu, klub a v neposlednom rade pre Mišku.

Na deviatom mieste sa v behu na 60m umiestnila naša šprintérska nádej Niki Brandisová. Zabehla výborný čas 8,97s a predbehli ju, okrem jednej, len staršie dievčatá, ktoré idú od januára do kategórie starších žiačok.  Niki je veľkou nádejou malackého šprintu, bohužiaľ, zatiaľ netrénuje v klube, ale len v rámci školy a to je málo. Veríme však, že aj ona si čoskoro nájde cestu do AC. Bola by škoda, ak by takýto šprintérsky talent vyhasol.

No a nakoniec som si nechal piatakov. Rodia sa nám dve skokanské dvojičky, Natália Slezáková a Lenka Hlaváčová. Vysoké dievčatá, ktoré majú aj vysokých rodičov, majú predpoklady na skok do výšky a majú talent. Zatiaľ sa učia, ale Natália skákala veľmi dobre a výkonom 112cm obsadila štvrté miesto. Lenke sa nepodarilo skočiť základnú výšku, ale aspoň zažila krst ohňom.  Výborne si viedol Erik Houndjo. V behu na 60m skončil síce až na 16-tom mieste, ale dobrým časom 9,68s. Aj pred ním boli takmer všetko starší súperi. Z Erika môže vyrásť šprintér, akého sme na škole už dlho nemali. Takisto z jeho spolužiaka, Jakuba Mozola, môže byť zasa dobrý vytrvalec. Zabehol v behu na 600m 2:14,33min, dostal ponuku trénovať v bežeckej ekipe a bude záležať na ňom a rodičoch, ako sa rozhodnú. V behu na 60m sa predstavili ešte tri piatačky, Kožuchová Klára, Bačová Viktória a Pullmanová Terézia. Najlepšie sa darilo Kláre, ktorá zabehla slušných 10,41s a skončila tridsiata. Viki časom 11,17s obsadila 39-te miesto a Terézia časom 11,67s 41. miesto.