Ďalší úspech AC Malacky - prípravka víťazne v celoslovenskom finále

23. 9. 2021
article preview

V stredu 22.9.2021 sa zišli v Trnave prípravky  z 22 najlepších slovenských klubov, aby bojovali o titul najlepšej slovenskej prípravky. Do tejto súťaže sa prebojovali z krajského kola aj malí atléti z Malaciek. Táto súťaž má názov Detská PTS a prebieha už piaty rok. Tento rok v nej súťažili ročníky 2010 a 2011. V minulých rokoch sa konala ako predprogram mítingu PTS v Šamoríne, avšak tento rok situácia s koronou znemožnila organizovanie tejto súťaže na tradičnom mieste.  Riešenie sa však našlo a celoslovenské finále sa predsa uskutočnilo.

Že práca s deťmi funguje v našom klube na výbornej úrovni, svedčí aj to, že z predchádzajúcich štyroch ročníkov sme trikrát vyhrali a raz boli druhí. Do Trnavy sa tak vybrala výprava šiestich atletických nádejí, tri dievčatá a traja chlapci, pod vedením trénera Petra Filipa, s nemalými ambíciami. Deti súťažia v štafetovom behu, v prekážkovom behu, v trojskoku  znožmo z miesta, vo vytrvalostnom šesťminútovom behu, v odhode plnou loptou vzad a v hode raketkou.

Aj tento rok prišli naši malí adepti atletiky výborne pripravení a zvíťazili. Tentokrát sa im podarilo vyhrať päť disciplín zo šiestich! Len v štafetovom behu skončili druhí za Banskou Bystricou. Takže v súčte všetkých disciplín jasne dominovali pred Bratislavou a Banskou Bystricou. O tento úspech sa pričinili tieto pretekárky a pretekári – Andrea Mrázová, Nela Stašková, Viktória Pauková, Šimon Nehyba, Matias Michalovič a Krištof Haba.

Všetkým gratulujeme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu Atletického klubu AC Malacky.