Baňovičová ukončila halovú sezónu tromi zlatými kovmi

8. 3. 2010

AC Malacky má za sebou posledný náročný pretekársky víkend v atletickej hale Elán v Bratislave. V sobotu 6. marca zasiahli do medailových bojov v rámci majstrovstiev Slovenska žiaci, o deň neskôr sa skompletizovalo defilé šampionátov majstrovstvami SR juniorov. Malacká atletika opäť žiarila a potvrdila svoju príslušnosť k úzkej slovenskej špičke.

ObrazekIdeálnym spôsobom zakončila halovú sezónu žiacka šprintérka Monika Baňovičová, ktorá v sobotu vybojovala dovedna tri zlaté medaily a vylepšila žiacky slovenský rekord v hale na 150 m. Bolo to v poradí piate zlepšenie historického maxima SR, slovenský rekord drží v behu na 60 m prekážok žiačok a dorasteniek a taktiež na spomínanej 150-metrovej trati. Okrem zlata v tejto disciplíne zvíťazila v sobotu aj v behu na 60 m a doviedla do zlatého konca i našu žiacku štafetu v zložení Kavečankyová, Ziková, Šunová a Baňovičová.

ObrazekHistorický prvý cenný kov v individuálnom štarte na 60 m prekážok žiačok získala Dominika Šunová v novom osobnom rekorde 9, 77 sekundy. Jej finálový beh stačil na bronzovú medailu. Halové osobné maximum a bronz vybojovala i strednotratiarka Romana Sekáčová v behu na 800 metrov žiačok.  Historické zlato v štafete získala Petra Ziková, ktorá zatiaľ do slovenských atletických vôd príliš nenačrela a v sobotu štartovala i v individuálnych štartoch na 150 m (17. miesto) a 300 m (15. miesto). Zdatne si v behu na 150 m počínal Ján Vašek, ktorý dosiahol zatiaľ najlepší výsledok v živote – 6. miesto.

-tkac-

Výsledky MSR žiactva (6. marec)

Žiaci:

150 m

1. L. Mészároš (Gymnázium Česká, Bratislava)  17, 85 s

... 6. J. Vašek (AC Malacky)                                        19, 23 s – PB

Žiačky:

60 m

1. M. Baňovičová (AC Malacky)                               7, 99 s

2. B. Plešavská (Slávia Sp. N. Ves)            8, 23 s

3. M. Môciková (Slávia UK Bratislava)    8, 24 s

150 m

1. M. Baňovičová (AC Malacky)                               19, 19 s – národný halový rekord žiačok

4 x 200 m

1. AC Malacky (Kavečankyová, Ziková, Šunová, Baňovičová)                     1:51, 85 min

2. Spartak Dubnica n. V. B                                                                                          1:55, 91 min

3. Spartak Dubnica n. V. A                                                                                         1:56, 36 min