AC Malacky účastníkom Záhoráckej olympiády

2. 6. 2009

ObrazekV záhoráckom mestečku Gbely sa 2. júna konala akcia s názvom Záhorácka olympiáda. Pozvánku dostali všetky základné školy na Záhorí, pretekalo sa v atletike. Medzi reprezentantmi ZŠ Záhorácka z Malaciek figurovali najmä žiacki atléti Atletického klubu AC Malacky.

Tuhý boj zviedli naše atlétky v diaľkarskej súťaži, kde Claudia Hladíková skočila 541 cm a jej tréningová kolegyňa Monika Baňovičová zaostala len o jeden centimeter – 540 cm. M. Baňovičová jasne triumfovala v behu na 60 m časom 8, 06 sekundy, pred druhou našou zástupkyňou – Eliškou Chvílovou (8, 28 s). Štvrtá na najkratšej trati dobehla C. Hladíková  časom 8, 57 sekundy. Na tristometrovej trati sa z víťazstva mohla tešiť E. Chvílová, ktorá po uvoľnenom behu dosiahla výkon 44, 50 sekundy. Dvojnásobné prvenstvo si pripísala Veronika Hruščová – v guli vrhla 10, 70 metra a v skoku do výšky prekonala 145 centimetrovú hranicu.

Medzi chlapcami sa predstavil len Marco Adrien Drozda. V behu na 60 metrov si vybojoval striebro časom 7, 97 sekundy a na trojstovke zvíťazil za 39, 45 s.