AC Malacky si priviezli z majstrovstiev Slovenska 5 zlatých, 5 strieborných a dve bronzové medaily

21. 9. 2021
article preview

Cez víkend 18. – 19.9. 2021 sa uskutočnili v Trnave atletické  majstrovstvá Slovenska žiactva a zároveň majstrovstvá Slovenska do 23 rokov. Atletický klub Malacky dosiahol na tomto podujatí jeden  najlepších výsledkov vo svojej histórii. Pretekári nášho klubu vybojovali 5 zlatých, 5 strieborných a dve bronzové medaily. Doslova zažiarila na šprintérskych tratiach žiačka Tereza Beňová, ktorá si domov priniesla 4 zlaté a jednu striebornú medailu. Zvíťazila v behoch na 60m, 150m a 300m a bola členkou našich dvoch úspešných štafiet. Dievčatá v zložení Karen Grigelová, Hana Zálesňáková, Laura Vrabčeková a Tereza Beňová si najprv v sobotu vybojovali druhé miesto len 6 stotín za víťaznou štafetou.  V nedeľu v štafete na 4x300m predviedli nádherný výkon a zvíťazili.  V štafetách sa darilo aj našim žiakom. Na 4x60m obsadili chlapci v zložení  Teo Volek,  Eric Houndjo, Matúš Nehyba a Adam Gašpar tretie miesto a v nedeľu sa im darilo ešte lepšie, keď v štafete 4x300m dobehli na druhom mieste v tom istom zložení.  Striebornú medailu si vybojoval skoku o žrdi Matúš Nehyba, ktorý dosiahol výkon 260cm.

V kategórii do 23 rokov sme mali dve želiezka v ohni. Mareka Ondroviča a Rebeccu Slezákovú. Obom sa darilo. Marek sa stal majstrom Slovenska v behu na 3km prekážok a v behu na 5 km obsadil tretie miesto. Rebecca Slezáková dobehla na druhom mieste v behu na 400m prekážok.  Darilo sa jej aj na kratšej trati, keď v behu na 100m prekážok si vybojovala tiež striebornú medailu. V hladkom behu na 400m obsadila piate miesto.

V celkovom hodnotení sa umiestnil náš klub na štvrtom mieste. Najviac medailí si vybojovala Dukla Banská Bystrica pred ŠK ŠOG Nitra, tretia bola Slávia Trenčín. Až 49 klubov z celého Slovenska si vybojovalo aspoň jednu medailu.

AC Malacky mali hlavne v kategórii žiakov početné zastúpenie a dobré výsledky dosiahli nielen medailisti, ale  darilo aj ostatným. K podrobnejším výsledkom sa vrátime.

Všetkým pretekárkam a pretekárom  gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu AC Malacky.

Ďakujeme aj rodinným príslušníkom, ktorí sa tohto podujatia zúčastnili a vytvorili pretekárom fantastickú kulisu. Jednoducho povedané, Malacky boli v Trnave vidieť a počuť a za to patrí celej výprave vďaka.