1.kolo ligy mladších žiakov

6. 5. 2010

V Bratislave na Lafranconi sa konalo prvé kolo ligy mladších žiakov. Z nášho klubu sa pretekov  zúčastnili len štyri pretekárky. Dôvod je jednoduchý.  Tréneri sú maximálne vyťažení a nestíhajú absolvovať všetky súťaže. Tu je i odpoveď na jednu z predchádzajúcich otázok vo fóre. AC má len troch trénerov a okolo stovky pretekárov. Fyzicky sa nedá stihnúť aj viesť tréningy najmladších, mladších, starších žiakov, dorastencov a dospelých a  aj chodiť na preteky. Okrem toho tréneri Filip a Handl majú i učiteľské povinnosti a Valachovič je vysokoškolským študentom. Určite by sme privítali každého, kto by chcel akýmkoľvek spôsobom pomôcť, ale je to obtiažne. Sme radi, že nám výrazným spôsobom pomáhajú hlavne rodičia. I do Bratislavy dievčatá odviezol pán Karšay. A ony nesklamali. Najlepšie si počínala Karolína Zváčová, ktorá sa predstavila v troch disciplínach a všetky vyhrala! Najprv prešprintovala 60m za 8,85s, potom skočila do diaľky 402cm a napokon vyhrala i súťaž vo vrhu guľou, kde dosiahla výkon 9,31m. Vrhalo sa dvojkilogramovým náčiním. Karšayová Kristína obsadila v behu na 60m šieste miesto časom 9,24s, na 600m bola štvrtá časom 2:03,63 min. a v skoku do diaľky obsadila 16-te miesto výkonom 331cm. Stupňanová Sára bola ôsma na 600m časom 2:09,90min. V skoku do diaľky obsadila 24. miesto výkonom 303cm. Chlepková Susanna bola siedma na šesťdesiatke v čase 9,28s, do diaľky skočila 311cm, čo jej stačilo na 21. miesto. Treba poznamenať, že celé preteky sprevádzal vytrvalý dážď.

Víkend bude opäť v znamení atletiky. V sobotu sa v Malackách uskutoční Beh oslobodenia v Zámockom parku. V Novom Meste nad Váhom sa naši dospelí atléti predstavia na Grand Prix Slovensko, čo je jeden zo série slovenských bodovaných mítingov a dorastenky sa vyberú v nedeľu do Ostravy na 1. kolo dorasteneckej ligy, kde sa predstavia na hosťovaní v dresoch Břeclavy.